Ловля ляща

У минулій статті ми розбирали звички підлящика, який прокидається від зимової сплячки на пару тижнів раніше свого старшого побратима. Великого ж ляща, зловити буде на порядок важче, як мінімум з тієї причини, що він тримається в більш глибоких і недоступних ділянках. У цій статті ми розповімо про звички дорослого ляща, де його варто шукати в першу чергу, а також як і на що варто ловити у другій половині березня. Тепер про все по порядку. Читайте багато цікавого на сайті http://www.inbox.net.ua/.

Звички ляща в березні

Лящ куди більш обережний і розбірливий, ніж підлящик. Трофейну особина зловити в цьому місяці особливо складно, оскільки самі великі лящі, в цю пору, тримаються в районі русла, часом на найглибших його ділянках. Зі сходом льоду, зграї ляща починають збільшуватися в кількості, риба починає активну підготовку до нересту. У березні, він тримається відокремлено від підлящика, шукаючи собі прожиток в предрусловых поливах і бровках. Глибина існування цієї риби може досягати 4 і більше метрів, а може і не перевищувати двох, деякі зграї все ж відвідує мілководдя і досить близько підходить до прибережної зони в пошуках прожитку.

Обережність великого ляща в березні, прозорій воді, не дозволить оперувати товстою волосінню. Приваживать його краще, з вечора, але і перегодовувати теж не варто. Слід також пам’ятати, що лящ довго не затримується на одній ділянці, оскільки вже зі сходом льоду починається велика міграція цієї риби на ділянки, де буде проходити нерест. Лящ, особливо великий, дуже чутливий до погодних змін, за ним варто виходити в ту пору, коли погода тепла і сонячна, тримається на одному рівні хоча б 2-3 дні. Кращим же часом доби буде з 8.00 до 10.00 та з 12.00 до 13.00 після обіду.

Снасті для лову ляща на початку весни

Ловля ляща, по відкритій воді в середині березня, з найбільшим успіхом ведеться за допомогою фідерної снасті. Довжина вудилища може досягати 3 метрів, для більш далекого закидання годівниці, а тест повинен відповідати вазі наповненою годівниці. Котушка, як правило, підбирається безынерционная, типорозміром від 2000 до 3000. Основна мононитка в діаметрі, при лові великих особин, може досягати 0,24 мм. Повідці ж, краще не брати товщі 0,14-0,16 мм. Гачки також, бажано взяти невеликі, щоб можна було легко прикрити насадкою.

Приманка і прикормка

Рецептів прикормки дуже багато, у кожного рибалки він свій, і у кожного він працює краще за інших, але можна виділити кілька вкрай важливих для цієї пори року складових. По-перше, прикормка повинна бути пахучої, для цього в різні склади додають мед або олію, а також використовують, як один з компонентів, пахучий, чорний хліб. Всі складові повинні бути низькокалорійними, бо рибу, після зимової голодування, перенаситити досить легко. І останнє, прикормка повинна подаватися дрібними фракціями, в основі її стануть різні перемелені каші і панірувальні сухарі, а гарнірів виступить мотиль, краще порубаний. В якості насадки на гачок можна з різним ступенем успіху використовувати опаришів, хліб, перловку, мотиля і червоного гнойового хробака. Бажаємо вам приємно провести час на риболовлі. Ні хвоста, ні луски!

kolibrius

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх