Типи контактних лінз

М’які контактні лінзи найбільш популярні завдяки своїм якостям: зручності носіння, комфортності відчуття на очах, догляду. Вони покривають всю рогівку ока, непомітні, практично не ощущаеми на оці, добре тримаються на поверхні ока, що не злітають.

Люди, які ніколи не носили контактні лінзи, швидко адаптуються до м’яких контактних лінз і незабаром перестають відчувати дискомфорт. Так само м’які контактні лінзи розрізняються за термінами носіння: від річних, квартальних, щомісячних до одноденних. Останні, завдяки тому, що зміна лінз відбувається кожен день, не вимагають ніяких коштів по догляду за лінзами і не накопичують різні відкладення на своїй поверхні.

Недоліком м’яких контактних лінз є те, що вони підходять не для всіх форм і ступенів аметропії (порушення зору). Перевага м’яких контактних лінз перед іншими лінзами — це, перш за все високий комфорт при надяганні і носінні. Придбати контактные линзы интернет магазин http://linza.bar.

Жорсткі газонепроникні контактні лінзи передували появі м’яких і жорстких газопроникних контактних лінз. Діаметр лінз від 8,0 до 10,21 мм і не повністю покривають рогівку ока. До них людина дуже важко адаптується. При первинному носінні вони відчуваються як чужорідне тіло в оці, але з часом цей дискомфорт проходить, так як око звикає. Дані лінзи погано пропускають кисень і при тривалому носінні (більше 12 годин на добу) може розвинутися набряк рогівки, що призводить до «очкової туманності» (затуманена видимість). Зараз вони вже не використовуються.

Жорсткі газопроникні контактні лінзи виробляються з жорсткого полімеру або силікону, які пропускають кисень та інші гази до рогівці. Дані лінзи можна носити цілий день. Відчуття дискомфорту газопроникних лінз буде більше, ніж при носінні м’яких контактних лінз і супроводжуються більш тривалим періодом звикання. Проте, при деяких захворюваннях зору вони краще м’яких лінз. Жорсткі лінзи використовуються при лікуванні кератоконуса і ряду інших захворювань, в ортокератологіі є єдино доступними лінзами для зміни форми рогівки так як щільно її притискають. Часто дані лінзи призначають людям у віці для усунення проблеми з корекцією, коли м’які контактні лінзи не можуть впоратися.

kolibrius

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх